Payten’in Sanal POS markası Paratika ve PlatinMarket’ten İşbirliği

Avrupa’nın ödeme sistemleri devi Payten’in sanal POS markası Paratika, Türkiye’nin ilk e-ticaret altyapı sağlayıcılarından PlatinMarket ile iş birliğini duyurdu.

Türkiye’nin ilk Sanal POS’unu yaratan ve uluslararası 25 banka ve 45’000’den fazla üye işyeri ile en geniş e-ödeme altyapısını yöneten Avrupa’nın lider ödeme şirketi Payten’in BDDK ve Merkez Bankası lisanslı sanal POS markası Paratika, girişimcilere sunduğu e-ticaret çözümleri ile 17 yıldır sektörün öncülerinden olan PlatinMarket ile iş birliğini duyurdu. Böylece e-ticaret altyapısı için PlatinMarket’i seçen girişimciler; Paratika Sanal POS altyapısı ile güvenli, hızlı ve kolay ödeme alabilecekler.

PlatinMarket Türkiye’de e-ticaret sektörünün temellerinin yeni atıldığı 2004 yılından beri 3000’in üzerinde firmaya e-ticaret altyapısı sağlamakta. Geliştirilen iş birliği ile PlatinMarket’in e-ticaret altyapısı sağladığı firmalar, Paratika Sanal POS’unu özel avantajlarla kullanacak ve tek bir entegrasyon ile bütün bankalardan ödeme alma ve 9 taksit programı ile de müşterilerine taksit sunma imkanına sahip olacaklar. PCI-DSS ve 3D Secure uyumlu Paratika sanal POS’u sayesinde üye iş yerleri bir günde ödeme almaya başlayabilecek; tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, linkle ödeme, fraud (sahtekarlık) önleme, tek kanaldan mutabakat, bayi tahsilatları, pazaryeri çözümü ve döviz ile ödemeyi içeren paket halinde çözümlerden yararlanabilecek.

Payten Ülke Lideri ve Paratika CEO’su Burak Kutlu konu ile ilgili; ‘Sektörün öncülerinden PlatinMarket ile işbirliğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Paratika ve PlatinMarket müşterileri e-ticarette lider olmaya aday olacak’ dedi. PlatinMarket CEO’su Fatih Balkan yaptığı açıklamada; ‘Bu iş birliğimiz ile Paratika Sanal POS’ u seçen müşterilerimize paketlerimizde özel indirimler sunmaktan mutluluk duyacağız. ‘ dedi. Avrupa yazılım devi Asseco Grup’ a bağlı olan ve Türkiye’de 22 yıla dayan tecrübesi bulunan Ar-Ge tabanlı Payten son olarak Türkiye’de 3D Secure 2.2 sertifikasyon sürecini tamamlayan ilk ödeme kabul sağlayıcı (acquirer) firma olmuştu. Payten’in e-ticaret sanal POS markası Paratika’nın iş birliğini duyurduğu PlatinMarket ise daha önce Bilişim 500 şirketleri arasında yer bulmuş, 2020 yılında da Türkiye’de Native mobil yönetim uygulamasını çıkartan ilk e-ticaret altyapı sağlayıcısı olmuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

BSHA - Bilim Sağlık Haber AjansıSon Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar